עם התפתחות הטכנולוגיה בעולם התגלו חומרים חדשים שאפשר לייצר מהם ריהוט גן. בזכות חומרים חדשניים אלה ניתן לייצר ריהוט גן דמוי ראטן, שזוכה בשנים האחרונות לשגשוג ולפריחה. חסרונו העיקרי של ריהוט גן דמוי ראטן הינו חוסר עמידות בפני השמש הקופחת, לכן מומלץ להתחדש במערכת ישיבה לגינה עשויה ראטן סינטטי רק אם היא מיועדת למקום מקורה ומוגן.

בחנות קפיטול ניתן למצוא ריהוט גן ממגוון חומרים שנחשבים עמידים בתנאי מזג אוויר קשים. הקפידו לברר אם הסט שאתם מתעניינים בו עמיד בפני שמש וגשם…

אז מהו ראטן?

ובכן החומר הינו נאה ואסתטי, ואף הפך לפופולארי מאוד בישראל. בחברת קפיטול מדגישים ללקוחות את הפגיעות של רהיטים מראטן סינטטי כנגד קרני השמש – החומר הינו למעשה סיבים סינטטיים שרובם אינם עמידים כנגד חשיפה לשמש קופחת. לעומת זאת, ריהוט גן ראטן העשוי מראטן טבעי – נצרים וכד, נחשב חזק ועמיד יותר. רהיטי ראטן סינטטי מומלץ להציב במקום מוצל או מתחת לפרגולה שתגן עליו מן השמש החזקה שבארצנו.

ראטן טבעי הוא למעשה נצרים טבעיים וכולל בתוכו סוגי גזעים סיביים של עצים טרופיים הגדלים באסיה, באפריקה ובאוסטרליה. קוטרו של החומר הטבעי בענף ריהוט גן מתחיל ממילימטרים ספורים ומגיע עד לקוטר של 5-7 ס"מ. ריהוט ראטן טבעי נחשב ליקר יחסית לראטן סינטטי, משום שהוא מגיע לשווקים לאחר שנעשתה עליו עבודת גימור רבה, הכוללת השקעה בעיצובו, וכמו כן נהוג לשלבו עם חומרי גלם נוספים כגון אלומיניום, ברזל, בד, ועוד. הוא נחשב בשוק לחומר שקל לעבוד איתו, ולכן חלק ממוצרי ריהוט גינה העשויים מראטן יגיעו לאחר שהחומר עובד למגוון צורות שונות.

רהיטים העשויים מראטן סינטטי, שהינו חיקוי נצרים פלסטי, והפך בשנים האחרונות לנפוץ מאוד בישראל. כיום נהוג לייצר מהראטן הסינטטי מערכת ישיבה לגינה, בעיקר משום שהוא עשוי מחומרים המדמים את הראטן הטבעי בצורה נאה.כפי שהבנתם – ריהוט גן ראטן הינו יוקרתי ונאה במיוחד, אולם מומלץ להתייעץ עם אנשי המקצוע ב-ריהוט גן קפיטול כדי לוודא את יכולת הרהיט להישאר נאה גם לתקופה ארוכה.

בואו להתרשם ממגוון ענק של רהיטי גינה ומרפסת