פריטי ריהוט גן שאי אפשר להסתדר בלעדיהם

שיתוף:

ידוע לכל כי בגן צריכה להיות תכולת ריהוט גן, אבל בלי חלק ממנה פשוט לא ניתן להסתדר בשום מקום: מה מאפיין רהיטים אלו, ומדוע הם מוצרי חובה בכל גינה וחצר? הכירו את מוצרי הריהוט אשר מהווים את הבסיס לכל עיצוב מלאכותי בגן או בחצר.

חצר של בית תתאפיין בתכונות ייחודיות אשר ישפיעו ישירות על בחירתו של ריהוט גן: החצר יכולה להיות גדולה כקטנה, בעלת עיצוב כפרי או מסוגננת במאפיינים של סגנון הייטקי מודרני. האם כל חצר יכולה להכיל רהיטי ענק כמו ספות שיזוף או נדנדות עם 3-4 מקומות ישיבה? ברור שלא, משום שלעתים השטח שברשותנו קטן כל כך, עד כי שימוש ברהיטים אלה עלול להיות מכביד.

 חמשת הפריטים שאף גינה לא שלמה בלעדיהם

1. שולחנות גן

שולחן גן הוא האל"ף בי"ת הראשיתי בכל עיצוב, וזאת משום שכמעט כל פעולה שנעשית בגן, שאינה פעולה חקלאית נעשית עם שולחן: קיום ארוחות משותפות, כינוס ישיבות, בילוי מזדמן עם ספל קפה וכדומה. נהיר ומובן כי יש שולחנות מעץ ויש שולחנות, ולא כל אחד יכול להכניס שולחן ענק ל- 8-12 משתתפים ויותר. אבל אם קרה שיש לכם חצר ממש קטנה ואתם משפחה שידועה כמשפחה שמארחת ומזמינה לביתה בתדירות רבה, מומלץ לנצל את המקום האחרון שיש לכם ולהשקיע בשולחן הגדלה קטן שנפתח לשולחן גן גדול ואיכותי. לעולם לא תדעו מתי תרצו לחגוג בגינה, ואז השולחן יכול מאד לסייע לכם.

באפשרותכם להגדיל לעשות ולרכוש שולחן עם פלטה נפתחת/מתקפלת כמו למשל שולחן מעץ אפיטונג המכונה "מדריד", שולחן בעל 2 הגדלות שנפתח בקלות מגודל מינימלי לשולחן עצום ממדים. החצר קטנה ואתם מעוניינים שיהיה לכם מקום? ניתן לקפל את השולחן ללא כל מאמצים.

2  כסאות גן

מובן כי לא נוכל לומר ששולחן הוא פריט חובה וכיסא לא: על מה תשבו מסביב לשולחן ?  אז הרשו לנו להציג את הכיסאות המובילים בענף של ריהוט גן, אליהם מומלץ לשים לב. את הפסקה הקודמת הקדשנו לשולחן "מדריד" היוקרתי, שולחן על טהרת עץ האפיטונג. מי שקונה אותו, בדרך כלל יקנה את כל מערכת הישיבה שלו, שזה אומר, סט כסאות גינה מעץ אפיטונג המתלווים אליו, אבל אם אתם רוצים להיות עוד יותר יצירתיים,

פנו למחלקת הפלסטיק בחנות אליה אתם הולכים ושם תוכלו לראות שכיסא הפלסטיק המסורתי הפך להיות ממש יצירה משובחת, צבעונית הכוללת אפילו ריפוד. שווה לבדוק ולהתאים לגינה שלכם יצירת אומנות שנבנתה במו ידיכם!

3. כיסא או התקן ישיבה בודד

מדוע להרחיב על כיסא בודד אם כבר ציינו את חשיבות הכיסאות בגן שלכם ? משום שהכיסאות עליהם דיברנו, כפי ששמתם לב, היו חלק מסט, וכיסאות שהם חלק מסט, ירוכזו מסביב לשולחן. זה לא ייראה טוב אם תציבו את אחד הכיסאות פלסטיק ככיסא בודד בלב החצר, אבל אנו מעודדים מאד שכן יהיה כיסא כזה. מה תהיה החזות שלו? מפוארת, יפה ודקורטיבית בזכות עצמה, ולא כחלק ממכלול של מערכת ישיבה. כזהו, למשל, ספסל הגינה המפורסם הקרוי "ארנה" מתוצרת נרדי איטליה, פריט ריהוט גן איכותי על טהרת הפלסטיק הצבעוני, ולאלו מכם שנמשכים לריפוד, מומלץ לבחור בכורסת "אריה" אף הוא מתוצרת נרדי איטליה, עם שלדת פולי פרופילן בשלל צבעים לבחירה ובשילוב ריפוד משובח ומפנק, גם הוא לבחירה ממגוון צבעים.

4. כיסא עם משענת לרגליים

בגינה הקטנה והדלה זהו ריהוט גן הקרוב ביותר למיטת שיזוף גדולה שכנראה תגזול לכם מקום רב מדי בגן. ריהוט גינה מסוג כזה מורכב מ- 2 יחידות: כיסא והדום לרגליים. כסאות פלסטיק דגמי "סלינה" ו- "סופרגה" האיטלקיים הם בדיוק הדגמים הללו, ממעוף הציפור הם נראים כמו כסאות פלסטיק רגילים בעלי ממדים צנוע, אך בפועל עם ההדום, הם מתפקדים ככיסאות שניתן לנוח עליהם כמעט כמו על מיטת שיזוף. השילוב של ההדום להנחת הרגליים ממש מומלץ, ומאד משפיע על הנוחות, ופרט נוסף וחשוב – כסאות אלו ניתנים לקיפול קל לצרכי אחסון!

5.  שולחן שירות בשילוב ריהוט גן קיים

שלבו בגינה שולחן קטן המשמש לפינת קפה. ההמלצה שלנו היא להציב ליד 2 הכיסאות הבודדים עליהם המלצנו בפסקאות האחרונות להשלמת התמונה. כאשר יש לכם כיסא רגיל, כיסא עם הדום לרגליים ושולחן שירות קטן כמו שולחן הפלסטיק "רודי" – תהיה זו הפינה המושלמת לקפה ומנה אחרונה לאחר הארוחה.