עמידות רהיט גן מעץ בתנאי אקלים שונים

שיתוף:

בימים של קיץ שרבי, או אפילו בימי החורף עם הגשם הראשון, ריהוט לגינה הוא משהו שכולם אוהבים. יושבים על הריהוט בגינה, שותים קפה של בוקר או ארוחה קלילה בלילה, ואולם עם קניית ריהוט מעץ חשוב לא להתפשר באיכות החומר ממנו עשוי הרהיט, וכן להתאים סוג עץ שיהיה עמיד בתנאי מזג אוויר קשים.באופן כללי רהיטי גן מעץ משרים אווירה של חמימות, ונחשבים ליפים מאוד לעין ולמגע אנושי.

בשוק קיימים פריטי עץ כמו שולחנות להגדלה, שולחנות קטנים ונמוכים, כסאות מתקפלים, כסאות נוח, מיטות שיזוף ונדנדנות ועוד. העץ דורש תחזוקה שוטפת במהלך השנה, ובין היתר המומחים ממליצים למשוח אותו בשמן מיוחד כ2-4 פעמים בשנה בהתאם לחשיפה לשמש. כמו כן,

ניתן לצבוע את העץ בצבעים האוטמים אותו מבחוץ ומורידים את רמת התחזוקה למינימאלית. לכאלה האוהבים את המראה הטבעי של העץ, המומחים ממליצים לוותר על הצביעה ולהשקיע בשמן מיוחד אחד לכמה חודשים. אז חוזר הראה הרענן בתוספת ברק ייחודי.

מהו המקור האיכותי לרהיטים שלנו?

ריהוט גן מעץ של חברת קפיטול מייצרים מעצים שמקורם בוייטנאם, מדינה המשווקת פריטים מעץ הנקרא אפיטונג (Aptitong). סוג זה נחשב לאחד מהעצים המיוחדים והמתאימים ביותר לתעשיית מוצרי ריהוט לגינה בגלל תכונות החוזק הגבוהות שלו וכן צפיפות החומר – הגבוהה ב25% מעצי טיק.

העמידות והייחוד של האפיטונג אף הפכו אותו למוצר הכרחי בתעשיית הבנייה של כלי שיט וכן סיפונים של אוניות. בחנות מוצרי ריהוט גן קפיטול מודעים לחשיבות של תחזוקת הרהיטים ומקפידים לטפל בהם בהתאם להוראות היצרן. לאחר כריתתו של עץ האפיטונג נכנס החומר לתהליך של אמפרגנציה, המאפשר את עמידות החומר בתנאי מזג אוויר קשים. במהלך שלב זה מחדירים לתוך העץ חומרי חיטוי שונים ולאחר מכן הוא עובר ייבוש ממושך. לאחר תקופה של מספר חודשים החומר מוכן לחיתוך וייצור הרהיטים השונים.