מערכת גריל לחצר

שיתוף:

השימוש בגריל בקרב הישראלים נפוץ מאוד. רבים אוהבים לערוך אירועי בר בי קיו בחצרות בתיהם וכל ארוחה כזאת מהווה אירוע נחשב. בנוסף לבני הבית והמשפחה המורחבת נוהגים להזמין חברים ואורחים חשובים אחרים. אנשים אשר גרים בבתים עם גינות וחצרות צמודות רוצים להחזיק בהם גריל מתאים שעליו ניתן לצלות בשרים, ירקות, דגים ומיני מאכלים אחרים מקובלים. ניתן למצוא גרילים פשוטים שאת הבשר עליהם צולים באמצעות פחמים שעלותם זולה, יחסית, אבל רבים מעדיפים לרכוש מערכות גריל לחצר מודרניות אשר מופעלות באמצעות גז המבעיר את הפחמים. מבין האחרונות ניתן למצוא מערכות בגדלים שונים ועם מפרטים מיוחדים. יש פשוטות, יחסית, ויש כאלו שמהוות חלק ממטבח חיצוני מושלם.

מבנה הגריל

הגריל הפשוט מגיע עם ארבעה רגליים גבוהות. בתוך תיבת הגריל העשויה, לרוב, מאלומיניום מניחים את הפחמים ועליו רשת העשויה ברזל. ניתן למלא את כל בטן הגריל בפחמים או רק את חלקה בהתאם לכמות המזון המיועדת לצלייה. רבים מעדיפים גריל זה בגלל גודלו ואפשרות ניודו, אופי הצלייה, ההתעסקות והעבודה סביבו, טעם הבשר הצלוי הנפלא ועוד. מערכות גריל גז לחצר הם אופרה אחרת, וכאן ניתן לבחור במערכות משוכללות מאוד כאשר אחד הפרמטרים החשובים בבחירה הוא מספר המבערים שיש לגריל. מספר המבערים קובע רבות את עוצמת החום ויש לזה קשר ישיר עם איכות הצלייה.

ניתן למצוא גרילים עם שלושה, ארבעה ואף שישה מבערים וכל אחד מספק תפוקת חום אחרת. יש שמגיעים עם מצתים אלקטרוניים. אחרים עם מספר רשתות שמונחות זו מעל זו. הרשתות יכולות להיות עשויות מברזל יצוק, נירוסטה, ועוד ולכל אחת יש את היתרונות שלה. המעטפות של הגרילים עשויות מיציקת אלומיניום או נירוסטה. הן מונעות בריחת חום ומאפשרות חימום המאכלים, כך, שיש להן אפקט הדומה לתנור גריל ואפייה. בנוסף, הן שומרות על המזון מפני גשם וגורמים חיצוניים. הבשר בהן נצלה היטב מכל צדדיו והוא הופך לעדין ורך. במערכות אלו יש שטח אחסון רב וניתן להניח בו כלים שונים, אוכל ועוד. יש להן משטחי עבודה רבים ונוחים המקלים על כל תהליך הצלייה.

רשתות לצליית בשר בגריל

גרילים אחרים איכותיים, הינם גרילים עגולים שמגיעים עם מכסים אותם ניתן לסגור בעת הצלייה. בתוכם מותקנות רשתות צלייה שניתן לווסת את גובהם בהתאם לצורך. הרעיון העומד מאחרי צליית בשר הוא שהרשת אמורה להיות גבוהה במידה הנכונה על מנת שהשר ייצלה מהחום ולא יישרף ממגע קרוב מדי. איכות הבשר הנצלה במערכות אלו הינה גבוהה. המערכות הגדולות יותר מהוות חלק ממטבח חיצוני שכולל בין היתר כיור עם מים זורמים, משטחי עבודה מנירוסטה רחבים, ארונות, מגירות וכדומה. מומלץ לרכוש מערכות גז המיוצרות על ידי יצרנים בעלי מוניטין שאותם משווקים חברות מקצועיות בתחום. כל אחד יוכל למצוא אצלם מערכת גריל לחצר העונה על צרכיו ומתאימה לטעמו.