מדריך לרכישת ריהוט גינה

שיתוף:

ריהוט מיוחד לגינה שלנו זאת הדרך להפוך את החצר שלכם לחוויה אישית ומיוחדת ולמקום שבו תוכלו ליהנות, לשחק ולסעוד עם המשפחה, בן הזוג והחברים שלכם, ובמקביל להנות מרהיטים שונים. הגינה שלכם מקבלת מראה יוקרתי, שיקי, מרענן ואטרקטיבי. ריהוט גן יכול לבוא הן בדמות רהיט העשוי מאלומיניום והן בדמות רהיט העשוי מעץ. אז אילו רהיטים כדאי לבחור?

מה יתרונות העיצוב והחומר המתכתי?

היתרון של רהיטים מאלומיניום הם רמת התחזוקה הנמוכה ביותר שיש לספק להם ביחס לרמה הגבוהה של ניקיון שיש לתת. ריהוט לגינה מעץ דורש רמת תחזוקה של פעם עד ארבע פעמים בשנה בשימוש בשמן הייחודי לעץ. בעוד שריהוט אלומיניום מספק מראה תכליתי, לריהוט עץ ישנו מראה קלאסי ביותר. בכל הנוגע לרכישת ריהוט לגינה – עולות כל מיני שאלות כמו מטרת הריהוט, אם ישנם בבית ילדים קטנים, אם מאכלסים את הגינה חברים בלבד או אם אתם מייעדים את הגן לאירועים חברתיים נרחבים הכוללים קייטרינג וכיוצא באלה.

כך, באפשרותכם לרכוש לגינה רהיטים לפני ביצוע הדברת נמלים המיוצרים על ידי חברת "נרדי" איטליה. רהיטים אלו כוללים שלד אלומיניום אשר משולבים בו חומר סינתטי בשם "דורל". כך, אם בחרתם ברהיטי אלומיניום, תוכלו לקבלו בצבעי פיסטוק, חום, אפור, כחול בהיר, ודמוי עץ. היתרון הבולט של ריהוט גינה העשוי מאלומיניום הוא ברמת עמידותו הגבוהה בתנאי מזג האוויר השונים.

באפשרותכם לבחור רהיטי עץ שיתרונם המרכזי הוא מידת החוזק הגבוהה שלו וצפיפותו הרבה. רהיט כזה ישווה לגינה שלכם מראה קלאסי, נינוח ונעים. היתרון המהותי של ריהוט הגינה הוא הנוחות שלו והמוביליות המקסימלית שלו. אילו רהיטים לגינה ניתן לבחור? ישנו מגוון רחב של ריהוט גן במבצע ופריטים נוספים: שולחנות גדולים להגדלה ושולחנות קבועים; שולחנות בתבניות שונות – עגולים, מרובעים ומלבניים; כסאות בדגמים שונים; מיטות שיזוף; רהיטי ראטן; עגלות הגשה מתקפלות; מערכות ישיבה; כסאות נוח; שולחנות שירות ועוד.

כולנו, או לפחות רובנו אוהבים להשתזף בשמש על שפת הים או הבריכה, ואם אפשר אז למה לא במרפסת הבית או בגינה הפרטית שלנו. אולם, מה בדבר רהיטי הגן שלנו? האם גם הם "שמחים" להשתזף כמונו?ככלל, ידוע לכולנו עד כמה קרינת השמש חזקה ומסוכנת. וזאת לא רק לגוף האדם, אלא גם לחומרים רבים – ניתן לראות את הפגמים שגורמת השמש בעצים ומוצרי פלסטיק רבים שנמצאים ללא הצללה למשך תקופה.

מסיבה זו אנו ממליצים לבחור מערכות ישיבה לגינה עמידות בפני השמש עד כמה שאפשר, לדוגמה ריהוט גן מאלומיניום עמיד בדרך כלל בפני השמש, כמו גם ריהוט גן מפלסטיק, כאשר הינו מתוצרת טובה ומכיל ציפוי הגנה כנגד קרינה. ריהוט גן מעץ יכול לסבול לעיתים מהשמש הקופחת, אולם עץ מלא איכותי יכול לעמוד בתנאי מזג אויר קיצוניים, אם נטפל ונתחזק אותו כפי שממליץ היצרן.

הצללה, כמו למשל שמשיות לגינה יכולה לספק הגנה מעולה למערכות ריהוט גן, אולם יש לזכור ששמשיות אינן יציבות ויכולות להיפגע כתוצאה ממשבי רוח, עד כדי מצב של שבר או חלילה לעוף ולפגוע בדרכן בחפצים ואנשים. לכן, מומלץ להעדיף הצללה קבועה כגון סוככים המקובעים לקיר הבניין, שהינם חזקים ועמידים יותר, נדנדה לגינה.ברם, אם רכשנו מיטות שיזוף לגינה ישנו מצב שנעדיף להשתזף בשמש ולא במקום מוצל, כך שצריך לבחור מערכת הצללה קלה לתפעול, שנוכל לפתוח ולסגור בקלות יחסית.

כיסוי ריהוט גן בזמן שאינו בשימוש הינו מומלץ תמיד! נכון שזו פעולה שרבים מתעצלים לעשותה, אבל מי שמוכן להשקיע את המאמץ הכרוך בכיסוי (וכמובן הורדת הכיסוי) של פינות ישיבה לגינה יזכה להאריך את חיי הרהיטים שלו לאורך זמן רב, גם אם אינם עמידים בתנאי האקלים הקשים.המקלים נוהגים לכסות את ריהוט גינה שברשותם רק כאשר אינו בשימוש לתקופות ארוכות, כגון כאשר מגיע החורף ואין בכוונתם לשבת בגינה למשך זמן רב, אולם חשוב לוודא אם הכיסוי "נושם", בכדי שלא תצטבר לחות בין הכיסוי והרהיט, שעלול להעלות עובש עקב כך.

לסיכום

אנו רוכשים ריהוט גינה בכדי להשתמש וליהנות ממנו בחוץ, גם בצל אך גם בשמש. חשוב ללמוד איך ניתן להגן על הרהיטים עד כמה שניתן, בכדי שנוכל ליהנות מהם לאורך זמן רב ולא נשליך את מיטב כספנו על סטים לגן שלא יחזיקו מעמד אפילו עונה אחת.