לנקות את מערכת הישיבה בגינה

שיתוף:

בית עם גינה הוא חלום שמשותף לאנשים רבים. קל להזדהות עם החלום: מספיק לעצום עיניים ולדמיין את עצמנו יושבים על ספה נוחה מוקפים בצמחייה מרשימה, נושמים אוויר נקי ומאזינים לשקט (או למוזיקה משמחת) – ומיד עולה חיוך רחב על הפנים שלנו.

אבל כמו חלומות רבים אחרים, גם כשאנחנו מגשימים אותו וזוכים בגינה נאה, חשוב מאוד להתחבר למציאות ולהשקיע בתחזוקה השוטפת שלה. אחת הפעולות החשובות ביותר היא ניקוי הספות שבגינה – אם נחזור לדמיון המודרך, כשאנחנו יושבים על ספות מוכתמות, קשה לנו ליהנות ולמעשה התוצאה עלולה להיות גינה מוזנחת שאף אחד לא רוצה לשבת בה.

ספה בגינה – תדירות גבוהה במיוחד

כל ספה כדאי כמובן לנקות באופן שוטף, ומפעם לפעם באופן מקצועי בעזרת חברה שזוהי המומחיות שלה, אבל כשמדובר על ספות שנמצאות מתחת לכיפת השמיים (או אפילו מתחת לפרגולה או סככה) – התדירות גבוהה במיוחד.

בחלק מהגינות הספות מתלכלכות בגלל האדמה, העלים ושאר הצמחייה שבחצר. במקרים אחרים הגינה היא גם גן שעשועים לילדים, לנכדים ולחבריהם, וכולנו יודעים שילדים הם שמחה אבל גם לא מעט לכלוך שכדאי לנקותו. יש גינות שמשמשות כלבים וחתולים, שגם הם מקור ברכה לכל משפחה אבל עלולים ללכלך את הספות, וכשלוקחים בחשבון גם את פגעי מזג האוויר – סופות חול, אובך, גשמים, בוץ שמייצרים בוץ וכו' – כבר מובן לגמרי שאי אפשר להזניח את מערכת הספות בגינה.

איך תשמרו בכוחות עצמכם על הספות בגינה נקיות?

ניקוי ספות בד – הסוג הפופולרי ביותר של ספות בימינו – מבוסס על תחזוקה שוטפת ובנוסף אחת לשנה (ולפעמים גם פעמיים בשנה) מתווסף ניקוי מקצועי.

כדי לנקות בעצמכם את הספות בכל פעם שהן מתלכלכות, ולפחות פעם בשבוע, כל מה שאתם צריכים הוא מטלית בד, מעט מים ותנועות עדינות כדי לא להזיק לבד. גם מברשת עם שערות עדינות יכולה לעזור, ואם יש על הספה שערות של כלב תוכלו לשאוב באמצעות שואב אבק – גם כן בעדינות.

כשיש כתמים רציניים חשוב קודם כל לאבחן את סוג הכתם. יש כתמים שיורדים – אם אכלתם על הספה וחתיכת אוכל קטנה נפלה עליה. גם אם הילד עלה על הספה עם נעליים בוציות סביר להניח שאפשר להסיר את הכתם גם בלי שימוש בחומרי ניקוי רבי עוצמה.

אם לעומת זאת יש כתמים שלא יורדים, זה הזמן לפנות לאנשי מקצוע בתחום – מומחים שיודעים לבצע ניקוי ספה מבד בעזרת חומרים עוצמתיים יותר וזאת מבלי להזיק לספה.

איך מתבצע ניקוי מקצועי של ספות בד?

במקרים של כתמים קשים ניתן לבצע ניקוי ספות אירוח באמצעות חומרים חזקים ובמידת הצורך גם שטיפה בקיטור. פעולות מסוג זה יש לבצע רק בעזרת מומחים בעלי ניסיון רב – שיבחנו את הספות שלכם בעיניים מקצועיות ויבחרו את הדרך הטובה ביותר שתבטיח ספה נקייה לגמרי בלי ליצור כתמים גדולים יותר או לפגוע