התאורה המתאימה ביותר לעיצוב הגינה

שיתוף:

בתים פרטיים עם גינה הם בהחלט מקום נעים לגור בו, גינה מוסיפה רבות לאיכות החיים ותורמת לרוגע ולשלוות הנפש, תאורת גינה משפיעה מאד על התועלת שניתן להפיק מהגינה.

אנשים רבים נהנים לטפח גינה פרטית סמוך לביתם, גינה כזו נעימה מאד ומוסיפה לחיים ולאיכות החיים. גינה יפה ומטופחת, מלאה בצמחייה ירוקה ומרעננת, מהווה שדרוג משמעותי לערך הדירה. לאחר ההשקעה בצמחייה, בפרחים, בריהוט הגינה ועוד, נהנים הדיירים לשהות בגינה ולבלות בה שעות רבות במהלך היום.

אולם, כאשר מגיע הלילה, הגינה עוטה מראה חשוך ולעתים אפילו מאיים, העצים לפתע דומים לדמויות מעולם מאיים הרבה יותר, גם הריהוט אינו נראה מושך וקורץ כמו שהיה נראה במהלך היום. זו הסיבה שיש צורך להתקין תאורה מתאימה בגינה, תאורה כזו תאפשר לכם להמשיך ליהנות מהחצר הפרטית גם בשעות החשיכה.

דוקרני גינה לד

תאורת הצפה, תאורת מבנה, דוקרני לד לגינה, כל אלו ועוד מהווים חלק מהאפשרויות להאיר את חצר הבית. תאורת חצר קריטית אם חלון של אחד החדרים פונה לגינה, במיוחד אם מדובר בחלון חדרו של ילד צעיר, חלון שפונה לגינה חשוכה עלול להפחיד את דיירי החדר, בעיקר בגיל צעיר שאין בו מספיק פרופורציות, תאורת חצר תחסוך מדיירי החדרים הסמוכים לגינה חששות מיותרים. גם בגיל בוגר יותר, לא נעים לשהות בחד חשוך, כאשר מכיוון החלון פוזלים לכיוון החדר דמויות שנראות כמאיימות, תאורת חוץ תאיר את החצר ותהפוך אותה לידידותית גם בשעות החשיכה.

התאורה שמתאימה לפינות הישיבה בחוץ, הינה תאורה שונה מתאורה שנוהגים להתאים למגורים, גינה בדרך כלל צריכה תאורה בסיסית, לא מתאים להאיר גינה באור יום בהיר, גינה צריכה תאורה שהולמת את האווירה שלה, עיצוב תאורה בכיוון של תאורת אווירה, גינה יפה ורומנטית, היא זו שהאור בה אינו בהיר, לא אור שמדמה אור יום, אלא אור שמקל על החשיכה ומנעים את האווירה בגינה.

סוגים שונים של תאורה לגינה, כל דייר והעדפותיו הוא:

  • דוקרנים לגינה – נורות לד שנקראות כך בגלל צורת העיצוב שלהן שמזכיר דוקרן, נורות כאלו הינן נורות חסכוניות בחשמל, ניתן להתקין אותן בקלות ויחד עם זאת הן מהוות כלי עיצובי מבוקש במיוחד בשל המאה והעיצוב החדשני שלהם.
  • תאורת הצפה – תאורה מקומית שנועדה כדי להאיר אזור מסוים בגינה באופן בהיר וחד, אזור בגינה בו אתם רגילים לאכול בשעות החשיכה, מומלץ להאיר באופן כזה.
  • תאורת מבנה – תאורה שצמודה לקירות הבית ומאירה אותו, תאורה כזו תורמת בעיקר לעיצוב ומדגישה את קירות המבנה.
  • תאורת אווירה – תאורה שנועדה רק כדי לחדד את האווירה בגינה, לדוגמה, נורות בבריכת נוי.

דוקרנים לגינה מהווים תאורת חוץ מעוצבת בטעם ובחדשנות, שימוש בתאורה כזו מבטיחה חצר מוארת בחן ויחד עם זאת מעוצבת בטעם.