הקמת גינה פרטית

שיתוף:

גינה מעוצבת וססגונית משדרגת את מראה הבית ומעניקה אווירת שלווה ורוגע לנוכחים בה. כל בעל גינה ודאי היה מעוניין בגינה יפה ומושקעת וישנם בעלי גינות שלוקחים את משימת הקמת הגינה ועיצובה על דעת, אך לרוב התוצר הוא עגום ואינו משתווה לעבודה מקצועית. שלא תטעו, הקמת גינות אינה מסתכמת בניכוש עשבים ושתילת צמחים. מדובר בתהליך הדורש תכנון רב וידע באדריכלות נוף, ניהול משק מים והתחשבות באלמנטים רבים העשויים להשפיע על מראה הגינה, עמידותה ואחזקתה במשך הזמן.

שלבים בהקמת גינה פרטית

  1. תכנון בשיתוף בעל הגינה –  הקמת גינה, בדומה לבניית בניין רב קומות, תלויה בתכנון ובהקמת היסודות שלה. כשהתכנון הוא מסודר ומקיף התוצאה צפויה להיות מיטבית. ראשית כל, מעצב הגינה שומע את רצונות בעל הגינה, כך שהגינה אשר תוקם תקלע לטעמו של בעל הגינה ולשביעות רצונו.
    לאחר מכן מתחיל תהליך תכנון כללי של הגינה אשר מתחשב באלמנטים שונים הקיימים בגינה, כמו גודל הגינה ומיקומה, צמחייה קיימת, סוג קרקע ותנאי מזג אוויר. כמו כן, יש להתחשב באלמנטים אשר יוקמו בגינה, אם אלו שבילים, אלמנטים של מים, מדשאה, ריהוט גן ועוד.
  2. הכנת התשתית – לאחר התכנון ניתן להתחיל בשלב המעשי ולהכין את תשתית הגינה – ניקוי ויישור השטח, תיחוח, סימון אזורי הגינה, הדברה ושימוש בחומרים לשיפור איכות הקרקע.
  3. הקמת הגינה והאלמנטים השונים בה מגדלים עצים וצמחיה  – לאחר שהכנו את השטח ניתן לשתול את העצים והצמחים ולהציב את הסלעים באזורים המוגדרים. אם מדובר בעצים גדולים וסלעים כבדים יש להשתמש במנוף.