הצבת ריהוט גן במקום מקורה

שיתוף:

רבים ימליצו, ללא יוצא מן הכלל, להציב ריהוט גן במקום מקורה ומוצל מאחר וחלק ממוצרי ריהוט גן עשויים שלא לעמוד בתנאי מזג האוויר הקשים בישראל ובפרט בשמש הקופחת.חשוב לזכור, כי גם רהיטי גן העמידים בתנאי מזג האוויר ואינם נפגעים, מתחמים מהשמש ועלולים לגרום לישיבה על ריהוט הגן להיות פחות נוחה.

פתרונות לשמירה על ריהוט הגינה

ישנם כמה פתרונות אפשריים שישמרו על ריהוט גן מפגעי מזג האוויר. למשל, ניתן להציב את רהיטי הגינה במקום מקורה או מוצל, כך שקרני השמש לא תחדורנה אל ריהוט הגינה בימי הקיץ הקופחים. ההבדל בין ריהוט גן הנמצא במקום מוצל לבין כזה המוצב חשוף תחת קרני השמש הינו עצום – חלק ממוצרי ריהוט גן העשויים מראטן סינטטי, אינם עמידים בפני השמש ולכן יתכלו ואף ישרפו עד כדי התפוררות כתוצאה מהחשיפה לקרני השמש.

אולם, בגינות רבות אין משטח בו ניתן להציב ריהוט גן במקום  שישמור על הרהיטים מפני השמש. במקרה שכזה אפשר ורצוי לרכוש אמצעי הצללה לגינה,כגון סוככים או שמשיות עבור ריהוט גן, ולהציבם כך שישמרו על הרהיטים בימי הקיץ החמים. השמשיות מאפשרות להזיז את מוצרי ריהוט לגינה בהתאם לדרישות דיירי הבית, כך שלמעשה כל פינה בגינה יכולה להפוך למקורה אם תרצו בכך. כמו כן, הצבת שמשיות מומלצת גם עבור צמחים, הזקוקים למקום מוצל כדי לפרוח. אפשר להציב את אדניות הצמחים על ריהוט גן, למשל על שולחן גן המכוסה עם שמשיה, ובכך לשמור הן על השולחן והן על הצמחים שמונחים עליו.

באתר החנות קפיטול ניתן למצוא מגוון רחב של שמשיות ובסיסים עבור ריהוט גן, וכן רהיטי גן כמו נדנדות המגיעות עם סוכך ומאפשרות את הישיבה על נדנדה לגינה ללא חשש מחשיפה לשמש. בין מגוון השמשיות באתר ניתן לרכוש ריהוט לגינה בדמות שמשיה של חברת נרדי האיטלקית, הנחשבת לאחת מהטובות באירופה בכל הקשור לייצור רהוט גינה. שמשייה מגיעה ברוחב של 240 ס"מ וכן היא מאפשרת הטייה בהתאם לכיוון השמש.