היתרון של רהוט גינה מאפיטונג

שיתוף:

נדמה שאחד החומרים השכיחים ביותר בשוק רהיטי גן ומרפסת הוא העץ. האווירה הנעימה שהוא משרה על הבית הפכה אותו לפופולרי במיוחד בקרב לקוחות רבים, וגם בחנות מוצרי רהוט גינה של קפיטול ניתן למצוא מגוון פריטים מחומר זה כגון שולחן גן, כיסאות, שולחן גינה, ועוד.

ואולם, חלק מסוגי העצים בהם נעשה שימוש עבור רהיטי גן או ריהוט למרפסת כלל אינם מתאימים למזג האוויר הישראלי. חלקם נצרבים בשמש או מתכלים בתנאי לחות של מזג אוויר חורפי. לכן, מומלץ להקדיש מחשבה רבה לפני הקנייה של שולחן גן העשוי מעץ. ובכן, מהו סוג העץ המומלץ ביותר עבור רהוט גינה?

בשוק מוצרי רהיטי גן מעץ, הולך וגובר השימוש בעץ מסוג אפיטונג, המיובא מוייטנאם. הסיבה לפופולריות הגוברת שלו היא עמידות החומר בהשוואה לסוגי עץ אחרים, המאפשרת את הצבתו כחלק מסט של רהיטי גן ומרפסת – ללא חשש שזה יתכלה בתנאי לחות. כמו כל שולחן גינה מעץ, גם רהוט גינה מאפיטונג דורש את משיחתו בשמן בין 2 ל-4 פעמים בשנה כדי לשמור על המראה הטבעי שלו, ואולם ניתן גם למרוח את הרהיט בלכה וכך להגן עליו – ללא צורך בתחזוקה שוטפת.

שולחנות גינה מאפיטונג

שולחן גן וכן רהוט גינה העשוי מאפיטונג עובר תהליך ארוך בטרם יציאתו לשווקים. לאחר כריתת העץ מהיער הוא נכנס לתהליך מיוחד המכונה "אמפרגנציה", מה שנותן לו את העמידות הרבה בתנאי מזג אוויר קשים, ולאחר מכן מוחדרים אליו חומרי חיטוי שבסופם עובר שולחן גינה מעץ אפיטונג תהליך ייבוש ממושך. בסיום התהליך, צפיפות החומר של האפיטונג גבוהה ב25% בהשוואה לעצים אחרים כגון טיק.

כיום ניתן למצוא ריהוט גן ומרפסת רבים העשויים מעץ האפיטונג. בחנות מוצרי רהוט לגינה של קפיטול יוכלו הלקוחות למצוא שולחן גן, כיסאות מתקפלים וקבועים, מיטות שיזוף, שולחן גינה, ועוד פריטים רבים העשויים מחומר מובחר זה.