הגבהת מעקה בהתאם לגובה המרפסת

שיתוף:

גובה המרפסת ועיצובה חשובים ביותר וקובעים אם הבית שלכם מעוצב היטב או שהוא נראה סתם כמו בית שעשועים. גובה המרפסת צריך להתאים למראה הבית ולהצדיק את כל העבודה הקשה שביצעתם בתהליך עיצוב הפנים.
תשכחו מתכונות אדריכליות יפות וצבעים נהדרים, כי אם מעקה המרפסת שלכם אינו מותקן כראוי, התוצאה תהיה מוזרה.

סגנון עיצוב המעקה הוא שקובע העיצוב של המרפסת ומשפיעה באופן משמעותי על בחירות העיצוב למרפסת. אז בואו נדבר קצת על הגבהת מעקה ונראה אילו עיצובים יפים של מרפסות משתלבים היטב עם עיצוב הפנים שבחרתם לבית.

ציות לחוק אבל גם להיגיון הישר

הגבהת מעקה מעוגנת בחוקי הבניה ואדריכלים שמתכננים בתים ומרפסות נדרשים לבצע את ההנחיות הקבועות בחוק. אבל לא צריך באמת חוק שיגן עליכם ועל ילדיכם מפני סיכוני הנפילה, נכון? זהו צעד הגיוני שכל, או לפחות הרוב המוחלט של ההורים, נוקטים בו על מנת למנוע צער וסיכונים מיותרים.

לכן מומלץ לתכנן את המרפסת בהתאם לחוק ולהשיג את השקט הנפשי בידיעה שאתם יכולים ליהנות מהמרפסת היפה שלכם בביטחון וברגיעה. ולא. זה לא אומר שמעקה מוגבה פוגע בעיצוב המרפסת, למרות שזה טיעון לגיטימי שרוב האנשים תוהים לגביו.

יש סיכוי טוב מאוד שמומחים של חברה שמתמחה בהתקנת מעקות תדע לעצב בהתאמה מיוחדת למרפסת שלכם, את המעקה הבטוח שישתלב היטב עם עיצוב המרפסת והבית.

מתי נדרשת הגבהת מעקה?

הגבהת מעקה נדרשת במיוחד במרפסות של בתים בקומות גבוהות. כך שאם נכנסתם לבית חדש בקומה שישית, נניח, ואתם מתחילים בעבודות השיפוצים, תכנון הגבהת מעקה צריך להיות חלק מהותי מתכנית השיפוצים, במיוחד אם לא קיימת הגבהה למעקה, או שאתם מבקשים להחליף אותו.

כלומר, כמו שחשוב לכם להחליף את ריצוף המרפסת, חשוב גם שתתנו את דעתכם לגבי נושא בטיחות המעקה. מומלץ גם להחליף את לוחות המעקה והעמודות שלו, כי הגבהת מעקה ללא תמיכה נאותה לא תשיג את מטרת הבטיחות.

תמיד עדיף להיות בטוחים מאשר להתמודד עם הקטסטרופה שאחרי

גם אם מעקה המרפסת שלכם במצב מושלם ואין צורך להחליפו, חשוב להזמין מומחים שיבדקו שהוא מותקן כראוי ושהוא יחזיק מעמד היטב.
פשוט שווה להשקיע בכמה צעדי בטיחות נוספים כדי למנוע את הקטסטרופה שכרוכה בהקלת ראש בנושא הגבהת מעקה.

מעקה ישן יכול להרוס את מראה הבית

המרפסת היא חלק חשוב מאוד מהבית, והיא צריכה להתאים לארכיטקטורה של הבית. בבתים רבים יש, למשל, מרפסות נמוכות שמעולם לא תוכננו עם מעקה בטיחותי. אבל מעקה המרפסת הוא החלק הכי חשוב בה, במיוחד כשאתם גרים בקומות גבוהות.

כך שלא משנה אם הבית ישן או חדש, הגבהת מעקה היא ערך עליון, ואם המעקה שלכם ישן, מומלץ להסיר אותו ולהחליפו במעקה מדגמים חדשים שמשתלבים היטב עם עיצוב הפנים של הבית, מבלי לפגוע בטעם הטוב של העיצוב שבחרתם.